A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Адміністратори сервісних центрів МВС Волині вивчають жестову мову


19 Червня 2023

Ми раді кожному клієнту! Розуміти, поважати, цінувати – складові якісного державного сервісу.  Адміністратори сервісних центрів МВС Волині розпочали навчання з жестової мови, адже її знання допоможе краще комунікувати  з  людьми із порушеннями слуху та/або мовлення.

«Бар’єри — перепони, які заважають різним групам населення повноцінно отримувати  доступ до можливостей, і через це не дають їм у повному обсязі реалізувати свій потенціал. Часто бар’єри створюють самі люди через незнання, стереотипи та упередження, проте кожному з нас під силу їх розірвати. Головне – зрозуміти, що безбар’єрність – це не лише звести пандус біля державної установи чи кінотеатру, безбар’єрність – це якість життя. А якість життя –доступність кожного до усіх його сфер, в тому числі  й в отриманні державних послуг. Ніколи не знаємо, з якою людиною нам доведеться зустрітись поглядом, які у неї будуть потреби та особливості. Та ми знаємо, що в кожної  людини мають бути забезпечені рівні права і можливості в їх реалізації. Розуміти жестову мову зможе й людина, яка ніколи її не вивчала, оскільки більшість жестів є доволі логічними й дублюють дії та явища, які описують. Подібні навчання допомагають усвідомити суспільству, що усі люди без винятку заслуговують на рівні можливості та права. Знання жестової мови – це не лише спілкування, це ще й  повага і прагненням допомогти людям з порушенням слуху та мови », — розповідає Лілія Кузьмич (перекладачка жестової мови Волинської обласної організації УТОГ).

«Потрібно навчитися правильно взаємодіяти з різними групами населення, а подібні тренінги спрямовані  на професійне зростання наших працівників», — зауважив заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Волинській області Сергій Томчук.

Нагадаємо, що у квітні 2021 року прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, яку розробили в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України. Стратегія розрахована до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямках: фізичному, суспільному і громадянському, економічному, освітньому, цифровому, інформаційному. А ось План заходів на 2024-2025 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який був прийнятий  25 квітня на засіданні Уряду,  визначив  чотири пріоритетні напрямки роботи: безбар’єрні простір, товари, послуги та інформація.